Cennik usług
Szanowni Państwo.

Proces zakupu, sprzedaży czy najmu-wynajmu nieruchomości często wiąże się z wieloma ryzykami i komplikacjami formalnymi. Nasze biuro jest po to, by Państwu w tym pomóc i bezpiecznie przeprowadzić Państwa przez ten proces.

Wynagrodzenie pośrednika jest niewielkim kosztem w obliczu zobowiązań i strat jakie może ponieść klient w trakcie transakcji, a także w obliczu korzyści jakie zyskuje korzystając z profesjonalnej pomocy.

Za świadczone usługi, Biuro pobiera wynagrodzenie prowizyjne lub kwotowe – zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami, zamawiający zobowiązany jest do zapłaty pośrednikowi wynagrodzenia w wysokości i na warunkach określonych w umowie pośrednictwa.

Wynagrodzenie prowizyjne oparte jest o uzgodniony w umowie % ceny transakcji nieruchomości lub czynszu. Czasami wynagrodzenie zostaje ustalone w konkretnej kwocie zamiast procentowego. Procent czy ustalona kwota to kwestia porozumienia.

Dla tych z Państwa, którzy już korzystali z usług naszego Biura w zakresie usług pośrednictwa oraz przy umowach „na wyłączność”, przewidziane są specjalne rabaty, nawet do 50% stawek podstawowych.

Pracę swą wykonuję z należytą starannością i zaangażowaniem dzięki temu przeprowadzam Państwa bezpiecznie przez mogące zaistnieć w trakcie realizacji transakcji zagrożenia prawne, formalne i ekonomiczne.

Wynagrodzenie pośrednika jest niewielkim kosztem w obliczu zobowiązań i strat jakie może ponieść klient w trakcie transakcji, a także w obliczu korzyści jakie zyskuje korzystając z profesjonalnej pomocy.

KOMPLEKSOWA USŁUGA POŚREDNICTWA:

Wynagrodzenie za pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości – 2% – 6% ceny
Wynagrodzenie za pośrednictwo w kupnie nieruchomości – 2% – 6% ceny
Wynagrodzenie za pośrednictwo w najmie nieruchomości – jednomiesięczny czynsz najmu
Wynagrodzenie za pośrednictwo w wynajmie nieruchomości – jednomiesięczny czynszu najmu

* Podane ceny są cenami do negocjacji i będą ustalane indywidualnie w trakcie spotkania z klientem.

Pomoc w uzyskaniu kredytu na sfinansowanie zakupu nieruchomości – bezpłatnie.

DORADZTWO W ZAKRESIE RYNKU NIERUCHOMOŚCI:

Doradztwo w zakresie obrotu nieruchomościami (spadki, darowizny dotyczące nieruchomości, podatki i opłaty od nieruchomości, ustanowienia odrębnej własności lokalu itp.):

jednowątkowa i krótka porada ustna w biurze (bądź pisemna/mailowa) – 100zł
jednowątkowa i krótka porada z weryfikacją dokumentów – ustna w biurze (bądź pisemna/mailowa) -100zł
porada złożona ustna w biurze lub mailowa – 100
porada złożona z weryfikacją dokumentów – ustna w biurze lub mailowa – 100- 200 zł

CENNIK USŁUG DODATKOWYCH:

(usługi dodatkowe przy zawartej umowie pośrednictwa są bezpłatne)

A. Oszacowanie ceny ofertowej nieruchomości (wizytacja nieruchomości, weryfikacja stanu prawnego, dokumentacja zdjęciowa, analiza rynku, określenie możliwej do uzyskania ceny):

– dla nieruchomości położonych na terenie Wrocławia – 100zł.
– dla nieruchomości położonych poza miastem Wrocław – 200-300zł.
– dla nieruchomości położonych powyżej 150 km od Wrocławia – 300-600zł.

B. Stan prawny nieruchomości:
– weryfikacja na podstawie dokumentów – 100 zł
– ocena i pomoc w regulacji prawnej dokumentów – zakres usługi ustalany na podstawie oceny zapotrzebowania klienta- wynagrodzenie negocjowane – nie mniej niż 300zł

C. Sporządzanie i złożenie pism do urzędów i instytucji w związku z załatwieniem formalności dotyczących nieruchomości (podania, wnioski) – 200zł

D. Przygotowanie i złożenie wniosku o założenie księgi, wpis lub wykreślenie prawa, sprostowanie oznaczenia nieruchomości – 200zł

E. Przygotowanie i złożenie wniosku o wpis/wykreślenie hipoteki – 200zł

F. Przygotowanie umowy przedwstępnej sprzedaży, weryfikacja dokumentów –
– od 1000 zł do 2000 zł.
G. Złożenie wniosków do urzędów w imieniu Klienta w celu pozyskania niezbednych do przygotowania transakcji sprzedaży/zakupu nieruchomości oraz ich odbiór w urzędach nie mniej niż 1500 zł

G. Przygotowanie umowy najmu, weryfikacja dokumentów – 600zł

H. Przepisanie umów z dostawcami mediów: prąd, woda, gaz – 100 zł za każde z nich.